چه شرلاک صدایش کنیم چه هر چی (2)

ژانویه 15, 2014 دیدگاه‌ها برای چه شرلاک صدایش کنیم چه هر چی (2) بسته هستند

هفته پیش تولد 120 سالگی شرلوک هولمز بود. تولدش براساس زندگی‌نامه داستانی‌اش. که می‌گوید او 6 ژانویه 1854 در روستای مایکرافت در ایالت یورکشایر به دنیا آمده. پس دوباره اینجا تکه‌هایی‌ست پراکنده برای یادآوری تمام لذت‌هایی که با این پیرمرد نصیب‌مان شده:

000000000.jpg

 

1. از آقای دکتر جوزف بل شروع کنیم. استاد دانشکده پزشکی آقا کانن دویل اینا که بر اساس نشانه‌های بی‌ربط با نگاهی بیماری مراجعین را تشخیص می‌داد. او اولین الگوی خلق هولمز بود و بعدها در سریال دکتر هاوس، سازندگان به سرچشمه نخستین ماجراهای هولمز برگشتند.

2. قبل این که نسل جدیدتر هولمز را با بازی بندیکت کامبریچ بشناسند و نسل ما با اجرای جرمی برت، پدران ما دل در گروی بازیگر دیگری داشتند: آقای بازیل راتبن. اخیرا مجموعه‌ای از هولمزهای او به صورت بلوری منتشر شده که می‌توانید از اینجا تورنت کنید.

3. همین تازگی شبکه نشنال جئوگرافی هم مستندی ساخته به اسم شرلوک چطور دنیا را تغییر داد؟  با تعداد زیادی جرم‌شناس و کارآگاه مصاحبه می‌کند و توضیح می‌دهند که این شخصیت داستانی چه طور الگوهای جرم‌شناسی را به کل تغییر داده است. می‌شود از اینجا تورنت‌ش کرد.

4. خب، خیلی‌ از شما شاید فن دو آتشه هولمز نباشید و دوست داشته باشید عضو کلوپ شوید. می‌توانید از اینجا شروع کنید: کتاب هولمز برای ابله‌ها
حتمن خودتان می‌دانید که این “ برای ابله‌ها “ فحش نیست و مجموعه کتاب آموزشی for Dummies – که به تازگی تعداد زیادی‌ش توسط ناشران مختلف در ایران هم منتشر شده -از پرفروش‌ترین مجموعه‌ کتابهای جهان است.کتاب را از کجا پیدا کنید؟ اینجا

5.ممکن است کسی تمام رمان‌ها و قصه‌های کوتاه هولمز را به زبان اصلی بخواهد. پس می‌تواند سری به این مجموعه بزند.

6. راستی طی این مدت شرلوک هولمز صاحب یک سایت  آبرومند فارسی هم شده. خبر داشتید؟

7. این یکی را خودم هم خبر نداشتم: در یکی از اپیزودهای پیشتازان فضا ، آنها به لندن ویکتوریایی سفر می‌کنند و…بله با هولمز روبرو می‌شوند.

8. صحبت نسخه بلوری شد. همین یکی دو ماه اخیر هم یک پک بلوری از هولمزهای جرمی برت منتشر شده که اگر اینترنت پرسرعت و صبوری و 74 گیگ خالی دارید می‌توانید از اینجا تورنت کنید.

9. خب…قبلن هم گفته‌ام. طرفداران کوی‌ش هستیم:
چه شرلاک صدایش کنیم چه هر چی (1)

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

این چیست؟

شما در حال خواندن چه شرلاک صدایش کنیم چه هر چی (2) در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: