از سریال و دیگر شیاطین

ژوئیه 14, 2011 § 10 دیدگاه

به سنت آغازین خواب‌بزرگ، پراکنده نویسی از کشف‌ها و لذت‌ها…

به میمنت و مبارکی پخش سیزن چهار تروبلاد سه هفته است آغاز شده و امیدواریم خاطره آش‌درهم‌جوش سیزن سه را از ذهن بزداید. این فصل گویا ماجرای درگیری خون‌آشام‌ها و جادوگرهاست. جادوگرها توانایی زنده‌کردن مردگان را دارند و طبیعی‌ست که این توانایی به مذاق خون‌آشام‌ها- که پیش‌از این مرده‌اند -خوش نیاید.

—————————————————-

 

 

 

 

دو سال پیش کاپیتان جک هارکنس به فضا یا زمان خودش بازگشت و ما را در حسرت یک دوجین راز حل نشده از گذشته خودش و تورچوود گذاشت. حالا پخش سیزن چهار به اسم تورچوود: روز معجزه یک هفته است آغاز شده و گویا به سنت قدیم جمع و جور و ده اپیزودی‌ست.

محض یادآوری تورچوود نام گروهی انگلیسی‌‌ست فراتر از دولت و پلیس و همه سازمان‌ها که به کار شکار بیگانگان فضایی و مراقبت از بنی‌بشر مشغول است.

————————————————————–

  اگر دلتان توامان برای لاست و 24 تنگ شده  the eventرا ببینید. خب معلوم است که قرار نیست چیزی باشد به ماندگاری وکیفیت آنها. ولی خب درام خوبی و چند بدمن عجیب غیرقابل پیش‌بینی دارد و از تماشایش پشیمان نخواهید شد.

بیش از چهل سال پیش جایی در آلاسکا موجوداتی کشف می‌شوند که گرچه بسیار شبیه انسان‌اند اما تفاوت‌های ژنتیکی دارند. دولت ایالات متحده زندانی‌شان می‌کند اما آنها درباره جایی که از آن آمده‌اند یا قصد و غرض‌شان حرفی نمی‌زنند و بدون این که پیر شوند به آرامی زندان را تحمل می‌کنند. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که رئیس جمهور  وقت جوان  ، سیاهپوست و صلح‌دوست امریکا قصد دارد آزادشان کند و وجودشان را به جهان اعلام کند. یک فصل کامل سریال در 22 اپیزود پخش شده که اگر ببینید و خوشتان بیاید متاسفانه شرمنده‌تان خواهم شد.چون شبکه NBC ساخت ادامه آن را منتفی کرده و علی‌الحساب بینندگان باید ادامه داستان را در تخیل‌شان دنبال کنند. از گوشه کنار خبرهایی می‌رسد که سازندگان در حال مذاکره با شبکه‌های دیگر برای تولید ادامه آن‌اند.تا آن موقع به همین 22 اپیزود قناعت کنید که جهان کامل نیست.

————————————————————–

برای شما که در جریان نیستید بگویم که خواب بزرگ کلن قربان این شبکه HBO می‌شود که تعدادی از بهترین روزها و شبان او را با سوپرانوز و تروبلاد و شش‌پا پایین‌تر ساخته.

شش‌پا پایین‌تر درباره مرگ است. بدون هیچ درام یا هیجان اضافی. داستان خانواده‌ایست که کارشان کفن و دفن و برگزاری مراسم ترحیم است. سریالی‌ نیست که بنشینید با چشم‌های پف‌کرده یک سیزنش را سه روزه ببینید. مثل سوپرانوز باید مزمزه و طی روزها و ماه‌ها دیده شود.هر قسمت با یک مرگ شروع می‌شود.مرگ‌هایی در اثر حادثه یا کهولت و در اغلب موارد نامنتظر و بی‌معنی. مثل جهان واقعی. برخلاف باقی درام‌پردازی‌های رایج که  موضوع مرگ را چنان نمادین یا خشن یا فانتزی ارائه می‌دهد که تماشاگر از حقیقت دلهره‌آور بی‌معنایی آن مصون بماند، شش‌‌پا پایین‌تر شما را با همان مرگی روبرو می‌کند که در جهان واقع تجربه می‌کنیم. شش‌پا پا پایین‌تر مثل روانکاو می‌ماند. حقیقت را نشانت می‌دهد و اجازه می‌دهد بزنی زیر هق‌هق و یادت می‌دهد برای خیلی سوالها جوابی در کار نیست. راه حلی نیست. ولی با این حال زندگی ارزش این را دارد که برایش معنا بسازیم و برای خودمان و دیگران خوش‌آیندش کنیم. برای لذت بردن از این سریال باید کمی صبور باشد و بفهمی نفهمی به نیمه دوم عمر طبیعی نزدیک شده باشید.

§ 10 پاسخ برای از سریال و دیگر شیاطین

این چیست؟

شما در حال خواندن از سریال و دیگر شیاطین در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: