شب‌بخیر گودزیلا

آوریل 21, 2011 § 12 دیدگاه

1 گودزیلا ،مادر ماست. پدر ماست. هیولاهای عظیم‌الجثه‌ دم‌دمی مزاجی که از چشم نوزادی‌مان می‌دیدیم. قادران مطلق که خشمشان هول‌آور و محبت‌شان آسایش بود. بی‌توجهی گوزیلا‌ست که تخریب می‌کند. موجود هشتاد متری ما را «نمی‌بیند» و ندیدنش به قیمت نابودی کامل ساختمان‌ها، خیابان‌ها و له شدن زیر آوار و پا و دمش تمام می‌‌شود. «نادیده‌» گرفته شدن مای نوزاد توسط خداوندگاران بالای سرمان نابودکننده است.گودزیلا با این حال ور خوبی هم دارد.
2 لابد می‌دانید که گودزیلا ور خوب هم دارد. گودزیلا منجی توکیوست. گودزیلا همیشه vs. یک چیزی‌ست. یک هیولای بدطینت (گیدورا، ماترا، مگاگودزیلا..). گودزیلا همیشه از اقیانوس می‌آید تا عدم تعادلی را رفع و رجوع کند. عدم تعادلی مثل آزمایشات خطرناک ارتش یا ظهور هیولای بدجنس. گودزیلا توامان ترسناک، پرابهت، دوست‌داشتنی و نجات‌دهنده است. کی جز والدین‌مان توامان واجد همه این صفات است؟
3 فوبیایی هست به نام مگالوفوبیا. هراس از چیزهای عظیم‌الجثه. مبتلایان به مگالوفوبیا در مجاورت سازه‌های بزرگ،‌کشتی‌ها یا بدنه هواپیماها بی‌قرار و وحشت‌زده می‌شوند.
4 کاش محققانی پیدا شوند برای سنجش مگالوفوبیا میان چشم‌بادامی‌ها. همه مانگاها و انیمه‌های ژاپنی ( حتا همین نمونه‌های دم‌دست توشیشان یا چوبین) یک هیولای نهایی بسیار عظیم‌الجثه دارند.یک نمای تکراری هست.جایی در مرز زمین پهناور و آسمان که تازه به درکی از ابعاد هولناک هیولا می‌رسیم. گویی تصویر قارچ اتمی غول‌پیکر بر فراز هیروشیما برای نسل‌ها نسل هراسی ابدی ساخته.
5 شاید هم ماجرا تنها به انفجار اتمی محدود نباشد. افسانه‌های پریان چین و ژاپن پر است از اژدها. همچنان که جادوگر نشان آرکی‌تایپی خرافات اروپایی‌ست، موجودات عظیم‌الجثه پولک‌دار شخصیت‌های دائمی افسانه‌های خاوردور اند. همچنان در این مقایسه براحتی می‌شود کشف کرد تخیلات اروپایی گویی چندان هراسی از «عظیم‌الجثه‌»گی نداشته. چون غول‌پیکرترین هیولاهای افسانه‌ای اروپا ترول‌ها هستند که ابعادشان – با چهار پنج متر قد- در قیاس با اژدهای چینی کودکانه است.
6 با این حال رکورد عظیم‌الجثه‌ترین هیولای تاریخ سینما ربطی به شرقی‌ها و گودزیلا ندارد.پیش از معرفی ایشان باید یادآوری کنم گرچه کسانی که فیلم را ندیده‌اند بخاطر این توضیحات باید از گوینده تشکر کنند، اما از آنجا که بخاطر همین توضیح احتمالن دیگر از فیلم نخواهند ترسید،‌هیچ وقت قدردان آن نخواهند شد.
7 اگر مثل من – بی‌خبر از قصه و ماجرا- فیلم کلاورفیلد را می‌دیدید قطعن از مواجهه با هیولای فیلم شوکه می‌شدید. فیلم مستندنماست و بیست‌دقیقه اول فیلم ضبط یک مراسم عروسی است در نیویورک.پیش از حمله هیولا. شاید برایتان بامزه باشد که بدانید تهیه‌کننده فیلم آقای جی‌جی‌آبرامز است و نویسنده‌اش یکی از نویسندگان اصلی سریال لاست. کلاورفیلد را تورنت کنید.
8 و جایزه نهایی برای اهلش. اگر سی‌گیگ جای خالی روی هاردتان دارید. اینترنتتان نامحدود است و تورنت بلدید: مجموعه چهل فیلم گودزیلا از 1954 تا 2004

§ 12 پاسخ برای شب‌بخیر گودزیلا

 • فرزاد.خ می‌گوید:

  مرسی بابت تورنت.
  خب ما شرایط رو داریم ولی فک کنم تا آخر ماه طول بکشه دانلودش. دی:
  البته الان که زمانی گذاشته داره اون فوبیاهای زیرین تر تو فیلما و انیمه های ژاپنی یعنی ترس از بازگشت فاشیسم عصر میجی داره خودش رو نشون می ده. اما فوکوشیما انگار داره اون هراس از ابر قارچ گون رو تشدید کنه.
  اما خب بذارین به پاس تشکر به عنوان یه انیمه باز حرفه ای شما رو توصیه می کنم به دیدن سری انیمه ی کاتاناگاتاری. یک انیمه ی 12 قسمتی به نشانه ی دوازده ماه سال که از قالب یک کار فانتزی رزمی معمولی فراتر می ره و تبدیل می شه به تصویری از یک دوران حالا سپری شده. علی الخصوص به نظر من کاریه که در موقعیت تاریخی فعلی ما دیدنش بسیار واجبه. و خب به عقیده ی من اگر نبینید ضرر کردید.
  و خب بله این پیشنهاد رو کردم که تا حدودی از عذاب وجدان مصرف کننده بودن صرف خلاص شم به هر حال فراموش نکنید به مدت یک ماه تمام شما اینترنت بنده رو به تملک گودزیلا ها در اوردید ما خوانندگان هم وسیله ای باید برای انتقام داشته باشیم. دی:

 • ستاره می‌گوید:

  ببين خواب بزرگ از گودزيلا و خون آشام و زامبي و … بنويس ولي جان وودي از ژيژك ننويس!

 • فرزاد.خ می‌گوید:

  خب عنوان انگلیسی اینه katanagatari ترجمه ش به فارسی می شه داستان شمشیر.
  متاسفانه 12 قسمتش روئ به صورت کامل در لینک تورنت جایی پیدا نکردم ولی همه ی قسمت ها جدا جدا این ور و اون ور وب ریخته.
  من خودم به صورت غییر تورنت از animea.net دانلود کردم.

 • yusef.es می‌گوید:

  یک سوال
  این لینک های تورنت در این سایت رو چه جوری گیر میارید؟
  چون داخل سایتش که چیزی نیست.

این چیست؟

شما در حال خواندن شب‌بخیر گودزیلا در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: