گندش بزند،‌ ولی آرام آرام

سپتامبر 1, 2008 § 14 دیدگاه

 

فقها می‌گویند یک اعمالی در عالم واجب کفایی است. یعنی اگر تعداد انجام‌دهندگانش تکافو کرد دیگر انجامش بر گردن دیگران نیست. نوشتن درباره سیاست هم از این جمله کارهاست.

خواب بزرگ قرار نبوده و نیست که به سیاست کاری داشته باشد. به قدر کفایت درباره‌اش می‌نویسند. کسی هم که اینجا می‌آید لابد که چون خود ما طالب دیازپامی ، لورازپامی ،  اگزاسپامی چیزی است. که تا یک دم بیاساید ز دنیا و شر و شورش. نمی‌دانم چقدر اینجوری شده ولی قرار بوده اینجوری باشد. اما….

اما یک وقتهایی همین قاعده واجب کفایی یخه آدم را می‌گیرد. احساس می‌کنی حواس‌ها کمی پرت چیز دیگری شده یا ممکن است یک بی‌حواسی کوچک بزند کل این خواب و بیداری و کابوس و رویا را با هم ببرد.مجبور می‌شوی علی‌رغم میلت درباره سیاست هم بنویسی. سر انتخابات مجلس سال گذشته و مدرک کردان چنین موقعیتی پیش آمد. و حالا بیش از 8 ماه مانده به انتخابات مهم دیگر بوی تحلیل‌های غلط می‌آید. بوی اشتباهات تکراری. و نتایج تکراری. و افتضاحی که زندگی همه‌مان را آلوده خواهد کرد. امیدوارم نیاز به نوشتنشان نباشد و همین جا بنشینیم و با رفقا گل بگوییم و گل بشنفیم. اما من شرمنده شما . شرمنده  تک مضراب‌های احتمالی آینده که در مشی رایج خواب بزرگ نیست و ممکن است گاهی صدایش خواب آدم را بیازارد….سعی می‌کنم -اگر بودند-نه زیاد باشند نه صداشان گوش‌خراش.

§ 14 پاسخ برای گندش بزند،‌ ولی آرام آرام

 • بر شما حرجی نیست؟ بشر موجودی است سیاسی. نمی شود کاری به کار این لامذهب نداشت! به روزیم.

 • الاله شكوهي می‌گوید:

  خيلي دور نيست به قول خودتان ارام ارام مي ايد.شرمنده بازي كثيفي است كه همه درگيرش مي شويم خدا كند كه درگير شويم و مثل انتخابات مجلس همه اظهار نظر پيرامونش را با شانه بالا انداختني تمام نكنند.خدا كند كه كمي درباره اش بينديشيم و تفكراتمان را به پاي تحليل هاي بي سر و ته تحليلگران ضد رژيم ذبح نكنيم.انها كه دلشان بحال من و شما نمي سوزد.كه انتخابات رئيس جمهوري گذشته را بخاطر همين افكار پوچ از دست داديم.اين اقا را مردم با راي ندادن بر كرسي نشاندن نه با راي دادن! كثيف است اما هرچه كه هست بهايش اينده ي ايران است.نمي خواهم چشم بسته چيزي بگويم كه خاتمي بيايد يا نيايد ولي… ولي…كاش بيايد.
  بيا كه قصر امل سخت سست بنياد است
  بيار باده كه بنياد عمر بر باد است…

 • فطروس می‌گوید:

  بايد به اين الودگي خواسته يا ناخواسته خو بگيريم. در هيچ حالتي اوضاع بهتر از اين نميشه. خداوندا بدتر از اينش نگردان. آمين.

 • فطروس می‌گوید:

  راستي يادم رفت بگم. من لينكتون كرد.

  ————
  خواب بزرگ : هکذا

 • آونگ می‌گوید:

  سیاست چیز کثیفی است (و البته بسیار جذاب) و عجیب مغز آدم را گندیده می کند، اما بدبختی ما این است که سرنوشتمان، تمام روز و شبمان به این موجود پلید گره خورده. مگر می توان سکوت کرد؟ مگر شما خدای ناکرده اینجا سنگی، سیمانی چیزی هستید که اگر کاری از دستتان بر می آید که 4 سال دیگر توی همین منجلاب دست و پا نزنیم، بخواهید کوتاهی کنید؟
  بله البته، این کار را عده ی زیادی انجام می دهند ولی به نظر من این وظیفه را از شما ساقط نمی کند. قبول دارم که خواب بزرگ آدم را به هم می ریزد ولی اگر نتیجه بدهد می توان چند وقتی بدون کابوس خوابید. قبول دارید؟

 • خازييل می‌گوید:

  داشتيم كم كم نگران ميشديم ها
  بيرون مان آوردي

 • ليلا می‌گوید:

  سلام
  به بازي دعوت شديد.

 • نازلی ل.م می‌گوید:

  راستشو بخوای،ما چون اصولن و کلن ادم سیاسی نیستیم،فقط لورازپام(اونم از نوع ۱میلی) قضیه رو دریابیدیم،چون پیوند دیرینه ای داریم با این گوگولی ه ریز و دوسداشتنی:دی(همه ی خوابای راحت و …مدیونشم) هر چند گاهی اوقات ‹چیزهایی’در باب سیاست از خودمان پرتاب میکنیم)؛برای اینکه؛فقط لال از دنیا نرفته باشیم.ولی از سیاست نوشتنهای شما را همچنان دوس میداریم.:دی

 • م.ایلنان می‌گوید:

  عرب ها ضزب المثل قشنگی دارند به این مضمون که وقتی با گرسنه ای طرف هستی اول بهش اطمینان بده که به او نان خواهی داد،بعد از فرصت استفاده کن.مثلاً بهش بگو تو که می دونی من بهت نونه رو میدم،پس بیا و از این جا تا اون جا رو بکن و دوباره پر کن،یا بهش بگو تو که می دونی من می خوام با دادن یارانه ی مستقیم چه خدمت بزرگی بهت بکنم و بعد نونه رو بهت بدم،پس بیا و بالا غیرتاً رای رو بده و ما رو خلاص کن،شاید، البته شاید طرف آدم مقبولی باشه و بخواد دل اون گشنه هه رو حسابی نرم یا مطمئن کنه و از طریق این و اون به گوش گرسنه هه برسونه که ،ببین،من که می دونی خوبی خودتو می خوام،که گرسنه نباشی،واسه همین با این که یه سال از فرصت باقی مونده،بهم»گفتن» واسه این گشنه ها یه برنامه پنج ساله بده، با همین یارانه ی مستقیم و ارتقای ارزش ريال هم شروع کن، انرژی هسته ای دیگه زوری نداره؛کی به کیه؟تاریکیه!؟
  هی رفیق قدیمی،راس راستی انگار تاریکیه،نه؟
  می خونمت و می بینمت ،تا هی به هم نگا کنیم و رو به هم بگیم :هی…هی…

  ———
  خواب بزرگ : بله ،..هی ..هی …

 • ناشناس می‌گوید:

  ای اقا.
  دل ادم که بی نهایت نیست که ببینی مردم دستی دستی خودشان را بدبخت می کنن یا رفته اند مقدار متنابهی برف پیدا کرده اند که سرشان را فرو کنند توی برف بعد ساکت و ارام و دست به سینه بنشینی و …
  حرف بزن.خواب سیاسی هم ببینیم امروز بهتر از این ست که 1 سال دیگه با یک پریزیدنت دیگه بدبختی را کیلویی بخریم.
  لااقل دل ادم ارام می شود که من گفتم من حرفم را زدم گیریم عقل جماعت قد فندق بود.
  از طرفی خواب ست دیگر مگر ادم می شود بگویید خواب باغ و باغچه و دریا و جنگل می خوام خواب بیابان و نانوایی و روزمره و محل کار را نه.گاهی ادم فقط خواب ببیند شکر خدا می کند.من از انهایم که شکر خدا می کنم که فقط خواب ببینم.
  سودی

 • aMiN می‌گوید:

  آرام آرام

 • سمفونی مردگان می‌گوید:

  گندی زده اند خیلی وقت پیش…ما چیزی خورده ایم همین نزدیکی ها…. شما هم خواهید خورد ارام ارام….
  سپس زندگی بباید کرد….!؟

 • رحمانی می‌گوید:

  سلام خواب بزرگ میشه یه عکس از خودتون و لیدی بعد از آشنایی هم بزاری؟

این چیست؟

شما در حال خواندن گندش بزند،‌ ولی آرام آرام در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: