کاشفان فروتن لجن‌پاشی

اوت 27, 2008 § 15 دیدگاه

 

مي‏خواستم بنويسم که وقتي اولين بار شنيدم غزل شکوهمند حافظ توسط ايشان با آن تمسخر و لودگي، به بازي گرفته مي‏شد، چه حالي به من دست داد…..

«محسن نامجو» خواننده ايراني که با خواندن چند تيتراژ تلويزيوني در ميان جوانان و مردم کشور به شهرت رسيد، در جديد ترين نوآوري(!؟) خود به خواندن آياتي از قرآن کريم در قالب آواز پرداخته که اين امر با سکوت متوليان امر همراه بوده است…..

در زندگی لحظاتی هست که آدم بین ترکیدن از خنده و لب به دندان خون‌انداختن گیج می‌ماند. نه دلت می‌‌آید لینک بدهی ( مبادا پاتیل کذا بیشتر هم بخورد) و هم حیفت می‌آید رسوا نکنی کاشفان فروتن لجن‌پاشی را برای روز مبادا که نام و چهره‌شان در ذهنمان بماند. می‌مانی شاید دارند شاخ در جیبت می‌گذارند تا جری شوی و درشتی بگویی و پشت ژست دلسوزشان بایستند و صبر کنند تا لتی بخوری و طومارت را بپیچند. جدی نگیری می‌بینی شوخی شوخی دو روز دیگر همان بر این بنده خدا رفت که بر خیلی‌های دیگر. جدی بگیری مگر پشت ماجرا منطق و سلامتی هست که بشود بحث کرد؟ چی بگویی؟ بپرسی «دلسوزان عالم» چرا وقتی گند حیف و میل سریال رفقای ناکاربلدتان عالم را برداشته دم نمی‌زنید؟ بپرسی شما روزها چند ساعت برق دارید؟ بپرسید چرا دلتان بابت از دست رفتن صداقت و احترام نمی‌تپد و برای «متولیان امر» رگ گردن ضخیم نمی‌کنید که فکری به حال مدارک جعلی عالم بکنند؟

یک چشم خنده یه چشم گریه زیر لب می‌ژکی : از ماست که بر ماست…

 

پ.ن : بعله …گویی لجن پاشی‌ها  نتیجه داد و آن دو روز دیگر خیلی زود رسید.

§ 15 پاسخ برای کاشفان فروتن لجن‌پاشی

 • درود می‌گوید:

  هر کسی یک نظری داره.اما من که یاد خدا افتادم.مثل یک تلنگر می مونه.حنجرش درد نکنه.

 • غضی می‌گوید:

  و البته کسی از کردان و آن مدرک آکسفوردیش شکایت نکرد…

 • آونگ می‌گوید:

  ای آقا! شما و آقای نامجو چه انتظاراتی دارید! اینها تحمل آهنگ های عادیش را نداشتند این یکی که دیگر در حکم ضربه نهایی بهشان است.
  خدا آخر و عاقبتش را به خیر کند. بلاهای بدی می تواند سرش بیاید.
  در آخر شما بالا بروید پایین بیایید، آهنگ خواندن حرام تر از جعل مدرک است!

 • الاله شكوهي می‌گوید:

  احساسم بعد از خوندن اين مطلب تركيبي از تنفر انزجار حرص لج و…كاش مي تونستم چند تا فحش درست و حسابي و به درد بخور اينجا بنويسم تا حداقل دلم خنك شود…حتي چه فايده از اين دلخوشكنك ها!اي بابا عزيز شما هم چه انتظاراتي دارين!وقتي به پرچم داري يك خانوم تو المپيك گير مي دن ديگه…مي دونين اينا چند وقت يه بار بايد يه چيز و بهانه كنن وگرنه…وگرنه مي تركن!!!(…)!

 • الاله شكوهي می‌گوید:

  احساسم بعد از خوندن اين مطلب تركيبي از تنفر انزجار حرص لج و…كاش مي تونستم چند تا فحش درست و حسابي و به درد بخور اينجا بنويسم تا حداقل دلم خنك شود…حتي چه فايده از اين دلخوشكنك ها!وقتي به پرچم داري يك خانوم تو المپيك گير مي دن ديگه…مي دونين اينا چند وقت يه بار بايد يه چيز و بهانه كنن وگرنه…وگرنه مي تركن!!!(…)!

 • نيما می‌گوید:

  به نظر من شايد به اين طريق كه محسن قرآن مي خواند ما مردمي كه به دلايلي از دين دور شديم بتونيم كمي نزديك تر بشيم و قرآني كه سالها نخونديم و دوباره بخونيم

 • الاله شكوهي می‌گوید:

  دقيقا نيما جان.خود من مدت ها دنبال ايده اي بودم كه بتونه قران رو از نگاهي زيباتر از اون چيزي كه تو كله ي مردم فرو كردن بفهمونه و اونو تو كاراي محسن نامجو پيدا كردم.انتظاري هم نيست پاراديم هاي ذهني و فسيل شده ي اينا به اين جور خلاقيت ها جواب نمي ده…

 • amin می‌گوید:

  همان نظر «آونگ» نظر من هم هست!

 • […] کاشفان فروتن لجن‌پاشی « خواب بزرگ جدی نگیری می‌بینی شوخی شوخی دو روز دیگر همان بر این بنده خدا رفت که بر خیلی‌های دیگر. جدی بگیری مگر پشت ماجرا منطق و سلامتی هست که بشود بحث کرد؟ چی بگویی (tags: ایران via:mento.info) […]

 • littlefarbod می‌گوید:

  بعله آقا، بعله!

 • بی سر و پا می‌گوید:

  برای محسن نامجو بابت آن عذرخواهی مفتضحانه اش و سیاست و اعتقاد زدگیش متاسفم .

  یکی از دوستداران نامجو

 • آرش می‌گوید:

  علاوه بر همه این ها که گفتید، اصلا این آقااز کجا صلاحیت پیدا کرده که بگه چه آهنگی سخیفه چه آهنگی نیست؟ مگه وقتی خودش با صدای (…)‌اش ( …) می زنه کسی میگه چرااین آقا داره به قرآن توهین می کنه؟ ا

  ———-
  خواب بزرگ : ببخشید ولی مجبور شدم ویرایش کنم نظرت رو.

 • آرش می‌گوید:

  اشکال نداره، به نظرم تند رفتم

این چیست؟

شما در حال خواندن کاشفان فروتن لجن‌پاشی در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: