کشف‌های تازه:دعوت به مراسم زامبی‌کشی

اکتبر 23, 2007 § 5 دیدگاه

 

خواب بزرگ همچنان با شدت و حدت،بی‌خیال شاهکارهای مسلم تاریخ سینما، در حال کشف بی‌مووی‌های دیدنی‌ است:

1.شیطان مقیم: آخرالزمان

کارگردان:الکساندر ویت

کلیات: رزیدنت اویل یک آب پاکی را روی دست همه ریخته بود.
یک فیلم کسالت بار که فقط توانست دل کسانی را که معتقد بودند بر اساس گیم ها نمی‌توان فیلم جذاب ساخت، شاد کند.
یک عده توی یک سری راهروی سفید قدم ‌زدند و از پشت ماسک نفس ‌کشیدند و چند تایی‌شان هم مردند.
رزیدنت اویل 2 اما جز 2های سینمایی است که با یکشان اختلاف نجومی دارند. یک درام جذاب کلاسیک و یک شهر زامبی زده.

قصه: یادتان هست که شرکت تسلیحاتی بیوتکنولوژی آمبرلا ویروسی را ابداع کرده بود که آدمها را تبدیل به زامبی می‌کرد.از آزمایشگاه فیلم یک فقط دو نفر زنده ماندند.آلیس، یک زن مامور امنیتی و یک مرد تکنسین آزمایشگاه.
فیلم دو از جایی شروع می شود که ویروس در شهر تکثیر شده روسای آمبرلا شهر را ترک می‌کنند و دروازه های شهر را بروی ساکنین وحشت‌زده می‌بندند تا شهر را به آزمایشگاه بزرگ تست این ویروس تبدیل کنند.یک دانشمند فلج که دخترش را در شهر جا گذاشته تنها بازماندگان سالم شهر را بسیج می‌کند تا دخترش را بیابند. غافل از این که کل ماجرا بازی آمبرلا است برای رویایی دو هیولایی که ساخته. همان دو تنی که از فیلم اول زنده ماندند.

چرا ببینیم؟ فیلم به شعورتان توهین نمی‌کند.در مورد جذابیت‌اش می‌توان تضمین کتبی داد.اگر اهلش باشید چرخش‌های قصه با چرخش دل‌ و روده‌تان ارتباط تنگاتنگی برقرار می‌کند. خانم میلاجووونویچ که سابقاً همسر آقای لوک بسون بوده( و قیافه‌اش احتمالاً از ژاندارک یادتان باشد) خوب زامبی می‌کشد و کم حرف می‌زند(بله…این کم حرفی قهرمان اول که می‌دانید حجت موجه حضرت فورد برای دوست داشتن قهرمانان بوده)

2.ملکه نفرین‌شده‌ها

کارگردان:مایکل ریمر

کلیات: یک فیلم خون‌آشامی نامتعارف که البته نگاه منحصر به فردش را بسیار به مصاحبه با خون‌آشام مدیون است.ارتباطی بین موسیقی متال ،وامپیرها ، ام‌تی‌وی، خون و هنر.فیلم در زمان اکران بسیار تحت تاثیر مرگ زودهنگام آلیا دانا هوگتون بازیگر جوان فیلم قرار گرفت.

قصه:یک خون‌آشام شیفته موسیقی در کسوت یک خواننده متال رازهای جهان زیرزمینی را در قالب ترانه‌هایی رمزآلود و پر استعاره می‌خواند.
او خون‌آشام ها را به خروج از جهان پنهانی‌شان فرا می‌خواند و در کنار طرفداران انسانی سینه‌چاکش مغضوب جهان تاریک وامپیرها می‌شود.

چرا ببینیم؟ یک قصه تازه و جسورانه در میان اقیانوس آشغال‌های پاپ‌کورنی ژانر خون‌آشام ها که این‌ بار به پیوندهای دیرین هنر و جاودانگی نظر دارد و خون‌آشام تنهای فیلم بیزار از میان‌مایگی کینه هم‌نسلانش را به جان می‌خرد.

3.جهان زیرزمینی:تکامل

کارگردان:لن ویسمن

کلیات: یک داستانی خون‌آشامی که در فضایی ماتریکسی می‌گذرد.و جنگجویان باستانی با لباسهای چسبان براق و سلاح‌های فوق پیشرفته هم را نابود کنند.کسانی که اندرورد یک را دیده باشند می‌دانند ماجرا دعوای دو گونه خون‌آشام ها و گرگ‌نماها است. و انسانها در کل فیلم نقش سیب‌زمینی را بازی می‌کنند.آندرورد یک با بهره‌گیری از فضای مدرن بصری و زیبایی‌شناسی کمیک بوکی فراتر از یک فیلم کم‌خرج استودیویی باشد و عده ای را به دیدن ادامه قصه ترغیب کند.

داستان: دو برادر رهبران دو گروه غیرعادی‌اند. یکی توسط گرگ گزیده شده و دیگری توسط خفاش.آنان سر منشاء تمام وقایع خونی‌ هستند که در تاریخ این دو گونه رقم می‌خورد. برادر خون‌آشام که در فیلم یک اسیر دسیسه شده و زندانی می‌شود حالا در کسوت یک سوپرخون‌آشام مهیب بازمی‌گردد تا برادر گرگ نمایش را از بند آزاد کند و جهان را تصرف کنند. این میان سلن ورفیق دو رگه‌اش کلیدهایی از ماجرایند.

چرا ببینیم؟ تصاویر استریلیزه و تیره روشن فیلم دو نیز از همان زیبایی‌شناسی بصری تبعیت می‌کند که در فیلم قبلی دیدیم. یک فصل افتتاحیه قرون وسطایی که خون‌آشامان در کسوت جنگجویان صلیبی گرگ‌نما گزیدگان را قلع و قمع می‌کنند. فیلم با افسوس و حیرت برادر خون‌اشام آغاز می‌شود که به دهکده ویران شده و قربانیان برادر غیرقابل کنترل‌اش می‌نگرد و زیر لب می‌گوید: برادر! چرا چنین کردی؟
استعاره‌های سیاسی فیلم نظر برخی منتقدان را جلب کرد و سوپر خون‌اشام پرنده با بالهایی عظیم‌الجثه و شلواری شرحه شرحه دل تماشاگران جوانش را به دست آورد.

4.در جستجوی خون

کارگردان: ریچارد براندز

کلیات:یک فیلم کم ادعا و مهجور خون‌آشامی که از آن چه انتظار دارید بهتر است.
ترکیب دعوای زناشویی ، پلیس وظیفه‌شناس و یک دوجین خون‌‌آشام بی ادب و بی‌بندو بار فیلمی را می‌سازد که بین متفاوت بودن و عامه‌پسند بودن گیج می‌زند.گویی که سازندگان اعتماد به نفس استفاده کامل از پتانسیل‌های قصه را نداشتند دست و دلشان لرزیده و گه‌گاه به جهان کلیشه‌های همیشگی پناه برده‌اند.

داستان:یک پلیس میانسال که زن نویسنده‌اش به تازگی او را ترک کرده مامور می‌شود تا دختر گمشده یک میلیونر را پیدا کند. او ناغافل از شب‌نشینی عیاشانه وامپیرها سر در می‌آورد و در حالی که کسی حرفهایش را باور نمی‌کند، این زن سابق اوست که می‌تواند به دادش برسد.

چرا ببینیم؟ همچین اصراری هم نیست که ببینید!
یکی از نکات جالبش این است که پلیس بیچاره فیلم همیشه با یک دو جین از قربانیان خون‌آشامها تنها می‌ماند و لحظه‌ای که همکارانش او را گیج و منگ پیدا می‌کنند باید جماعتی را قانع کند که دیوانه نشده ، خون آشام ها وجود خارجی دارند و اینها هم دست‌گل همان حضرات است.

برچسب‌خورده با: , , ,

§ 5 پاسخ برای کشف‌های تازه:دعوت به مراسم زامبی‌کشی

این چیست؟

شما در حال خواندن کشف‌های تازه:دعوت به مراسم زامبی‌کشی در خواب بزرگ هستید.

فرا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: